Cupa comunei Apahida organizată de Inter Dezmir azi și mâine la sala de sport

Inter Dezmir organizează în acest weekend un minicampionat în sala de sport din Apahida. Meciurile se dispută în două reprize a câte 20 de minute. Sistemul de joc este 5+1, iar numărul schimbărilor este nelimitat.

În această competiție evolueză cele cinci echipe de fotbal din comuna noastră: Someșul Apahida, Inter Dezmir, Progresul Sânnicoara, Voința Pata și Viitorul Dezmir. Pentru a completa tabloul a mai fost invitat o echipă din Cluj, Gold Paper.

Cele șase formații au fost împărțite în două grupe.

Grupa A: Someșul Apahida, Progresul Sânnicoara, Viitorul Dezmir.

Grupa B: Inter Dezmir, Voința Pata, Gold Paper.

În primul meci al zilei Someșul Apahida s-a impus în fața celor de la Progresul Sânnicoara cu scorul de 11-5. Începutul de meci a aparținut celor de la Sânnicoara care au preluat conducerea, însă la pauza scorul a fost egal. 5-5. Meciul s-a disputat la o singură poartă în cea de-a doua repriză. Arbitrul meciului a luat câteva decizii aiurea în cea de-a doua parte care i-au deconectat de la joc pe cei de la Sânnicoara.

Mâine se vor disputa semifinalele și finala.