Momentan nu se va mai face parcul de joacă din zona Avicola

Locurile de joacă din Apahida sunt prioritare! Cu toate acestea ieri la ședința de Consiliu local nu s-a aprobat primirea prin donație a terenului de 250 mp de la S.C. BIZO IMPORT EXPORT s.r.l. pentru realizarea unui parc de joaca pentru copii.
Consilierii fostului PDL cei care s-au abținut de la vot și au înclinat balanța au argumentat că terenul ar fi trebuit dotat de către S.C. BIZO IMPORT EXPORT s.r.l. cu echipamente de joaca pentru copii, întrucât în proiectul de construcție a imobilelor de la acea adresă era prevăzut și un parc pentru copii, care conform acestora nu a fost realizat, iar acum terenul este donat pentru a face această investiție Primăria Apahida.
Nu știm dacă întradevăr S.c. BIZO IMPORT s.r.l avea această obligație sau nu însă un lucru este cert, speranțele copiilor din acea zonă la un părculeț de joacă au fost năruite și e păcat.







