Cum s-au descurcat ”scorpionii” la Cupa Tornado desfășurată la Mureș

| Scris de www.apahida.ro | 2016-11-28 | SPORT | |

Sâmbătă în data de 26.11 s-a desfășurat la Tg-Mureș competiția Cupa Tornado la care C.S.SCORPION a înscris 22 de sportivi dar din lipsa adversarilor pe categoriile de vârstă și greutate au luptat 19 sportivi. Delega'ia noastră s-a întors acasă cu 17 medalii.

A fost o competiție destul de grea cu 22 de cluburi înscrise și peste 300 de sportivi, rezultatele nostre nu sunt cele așteptate dar asta înseamnă că mai avem mult de muncit....” - a declarat președintele clubului Ioana Păcuraru

  • LOCUL 1. Bucur Andrei ,
  • LOCUL 2.Abrudean Andrei,Dărăban Răzvan, Popan Valentino și Mureșan Sergiu ,
  • LOCUL 3. Abrudean Roxana,Coroian Daria,Vesa Alina,Abrudean Anca ,Jucan Irina,Telecan Dana , Făgădăuan Răzvan ,Bucur Mihai, Rațiu Mihai ,Pasc Davide,Fărcaș Andrei,Fărcaș Alexandru .

Conducerea clubului a ținut șă mulțumească și cu această ocazie pentru suportul financiar acordat atât Primăriei și Consiliului Local Apahida dar și celor care le sunt alături necondiționat. 

Îi felicităm și le dorim mult succes pe mai departe!

Fotografii atașate acestui articol:

Comentarii și păreri: