Eurogol pe arena "Vasile Moga" din Apahida! Vezi cine a fost autorul

| Scris de Sorin Bodocean | 2018-08-09 | SPORT | |

Echipa locala Sporting Apahida a intalnit azi, intr-un meci de pregatire, pe campioana Ligii a V-a zona Mociu, Luceafarul Ghirisul Roman. Alb-negrii, antrenati de Florin Pojar au dominat categoric meciul si au reusit sa se impuna fara probleme cu scorul de 6-1. 

Olimpiu Bucur omul meciului

 

Au marcat Olimpiu Bucur doua goluri si cate un gol Raul Butoeru, Ovidiu Bondor, Cristi Tabirta și Paul Chiorean care a stabilit scorul final. 

Golul zilei a fost marcat de omul meciului, Olimpiu Bucur,cu o executie de exceptie de la aproape 30 de metrii de poarta adversarilor. Mijlocasul gazdelor a trimis ”o  racheta” care a scuturat transversala si a intrat in poarta. 

Goalkeaperul gazdelor, Marius Nicoara a reusit sa se remarce intr-un meci in care a somat peste 80% din timp, reușind să apere o lovitură de pedeapsă dictată corect de arbitrul meciului Daniel Telecan.

Nicoară apără lovitura de la 11 m.

Sporting se pregătește de un nou turneu amical care va avea loc chiar pe Arena ”Vasile Moga”  cu ocazia Zilelor comunei Apahida, un turneu la care vor participa toate echipele de fotbal de pe raza comunei.  

Fotografii atașate acestui articol:

Comentarii și păreri: